Słowo Arbonne znaczy piękne drzewo
botanical-skincare
OD 1980

Pomysł, aby stworzyć produkty do pielęgnacji skóry o nieporównywalnej jakości i skuteczności, zrodził się w 1975 roku, gdy jeden człowiek - Petter Mørck, wraz z grupą znakomitych biochemików, biologów oraz zielarzy, spełnił swoje marzenie i założył firmę Arbonne.

Produkty pielęgnacyjne Arbonne, które opierają się na składnikach roślinnych, stały się rzeczywistością w 1980 roku w Stanach Zjednoczonych. Obecnie produkty Arbonne znane są na całym świecie dzięki sieci Konsultantów Arbonne. Linie produktów, tworzone wciąż według tych samych, założycielskich zasad, znacznie się rozszerzyły i obejmują teraz produkty do pielęgnacji ciała od wewnątrz i na zewnątrz. Produkty Arbonne nie mają sobie równych pod względem jakości, bezpieczeństwa, wartości, korzyści oraz rezultatów.

W Arbonne wspaniałe jest to, że oprócz tworzenia znakomitych produktów, firma zrzesza wspaniałych ludzi. Rodzina Arbonne składa się z tysięcy osób, które pracują, aby spełnić własne marzenia. Promocje, nagrody, wycieczki, atrakcyjny plan wynagradzania, zwany SuccessPlanem, oraz wspaniałe produkty sprawiają, że firma Arbonne oferuje niepowtarzalne możliwości, które pomagają spełniać marzenia.

forst-path

Zrównoważona droga przed nami. Ludzie. Planeta. Produkty.

W Arbonne podjęliśmy działania proekologiczne ponad 37 lat temu i nigdy ich nie zaprzestaniemy. Od składników pochodzenia roślinnego do postępów w dziedzinie ekologii – szacunek dla przyrody ma nierozerwalny związek z tym, kim jesteśmy i jak chcemy się rozwijać.

ZIELONA PRZESZŁOŚĆ, TERAŹNIEJSZOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ ARBONNE

Firma Arbonne stanęła na czele działań proekologicznych już w 1980 roku w Stanach Zjednoczonych, oferując produkty opracowane zgodnie z filozofią „pure safe beneficial™”. Nadal, z pełnym zaangażowaniem, jesteśmy skoncentrowani na osiągnięciu doskonałości w naszych codziennych działaniach na rzecz ochrony przyrody. Działania proekologiczne to nie cel – to ciągła podróż. Dzisiaj dochowujemy wierności przeszłym procesom, a jednocześnie dążymy do osiągnięcia jeszcze wspanialszych założeń związanych ze zrównoważonym rozwojem, które wspierają ludzi, naszą planetę i nasze produkty.

Osiągnięcia naszego zaangażowania w ekologię...

  • Certyfikaty wegańskie
  • Formuły niestosowane na zwierzętach
  • Farby drukarskie oparte na soi; surowce wtórne posiadające certyfikat FSC
  • Opakowania produktów nadające się do powtórnego przetworzenia
  • Kartony wykonane z surowców wtórnych i nadające się do powtórnego przetworzenia
  • Spedycje bez emisji dwutlenku węgla
  • Ograniczenie zużycia wody

Zrównoważona droga przed nami…

Zrównoważone surowce
W 2016 roku, aby podkreślić nasze zaangażowanie w tę misję, firma Arbonne została członkiem Okrągłego Stołu ds. Zrównoważonej Produkcji Oleju Palmowego (ang. Roundtable on Sustainable Palm Oil, RSPO). Pozyskujemy również inne, bardziej zrównoważone, składniki (na przykład, używamy masła shea wyprodukowanego w zrównoważonym procesie we wszystkich produktach z kolekcji Shea Butter) oraz podejmujemy inne działania w tym zakresie.

Zerowa emisja dwutlenku węgla
Dwutlenek węgla emitowany jest w wyniku przedsięwzięć biznesowych, a sposobem na zrównoważenie tej emisji, równocześnie ze zmianą nakładów pracy, jest kupowanie w potwierdzonych sektorach, które zredukowały emisję dwutlenku węgla. W rezultacie wspierane są projekty na rzecz zrównoważonej produkcji, które równoważą emisję i przynoszą korzyść naszej planecie.

Firma Arbonne zrównoważyła własną emisję w ilościach wymaganych do otrzymania certyfikatu Carbon Neutrality w grudniu 2016 roku i kontynuuje te działania.

Przede wszystkim wspieramy projekty na rzecz amazońskich lasów tropikalnych w Peru. Celem tych projektów jest ochrona kluczowych składników, jak orzechy brazylijskie produkowane w miejscu, gdzie zlokalizowane są te projekty, a także pomoc w ograniczaniu niszczących skutków wycinania lasów i degradacji gruntów. Dodatkowo ważne składniki, jak olej palmowy, kakao i inne uprawy roślinne, są uprawiane w rozleglejszych regionach, gdzie zlokalizowany jest dany projekt. W ten sposób Arbonne wspiera inicjatywy chroniące zrównoważoną produkcję składników, które stosujemy w naszych formułach.

Jest to program, który oferuje namacalne, społeczne i zrównoważone korzyści lokalnym mieszkańcom poprzez edukowanie na temat skutków deforestacji i pozytywnego znaczenia, jakie ma zrównoważone pozyskiwanie składników. Program ten zapewnia również uczciwe źródło utrzymania dla wszystkich członków społeczności, której los zależy od istnienia tych lasów.

Zero odpadów
Od wielu lat firma Arbonne stara się zwiększyć ilość odpadów poddawanych recyklingowi, co w rezultacie pomaga znacznie zmniejszyć ilość śmieci, które trafiają na wysypiska. Na przykład, w styczniu 2017 roku zarząd Biura Centralnego Arbonne w Irvine opublikował wyniki dotyczące ilości odpadów, z czego 91% zostało poddanych recyklingowi, w tym takie materiały jak kartony, papier, plastik, śmieci itp.

Oprócz recyklingu większej ilości odpadów i zmniejszaniu ilości wywożonej na wysypiska, Arbonne z powodzeniem pracuje nad ograniczaniem emisji zanieczyszczeń poprzez redukcję i stosowanie bardziej ekologicznych opakowań, a także zmniejszenie ilości wytwarzanych odpadów.

Cel firmy, aby o 90% zredukować ilość odpadów, które są wywożone na wysypiska lub spalane, jest uważany za osiągalny przez organizacje Zero-Waste zajmujące się ograniczeniem ilości odpadów. Każdy kolejny krok zmierzający ku osiągnięciu tego celu wymaga systematycznych zmian, udoskonaleń i współpracy. Co ważniejsze Arbonne zobowiązuje się do dalszych postępów w zakresie redukcji ilości odpadów i recyklingu.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę calrecycle.ca.gov/zerowaste/ (dostępna wyłącznie w języku angielskim).

Zrównoważona droga przed nami. Ludzie. Planeta. Produkty.

Nieodłącznym elementem misji firmy Arbonne jest kontynuacja jej zaangażowania w działania proekologiczne. Pomagamy stworzyć bardziej zrównoważoną przyszłość, dokonujemy pozytywnych zmian i wywieramy mniejszy niepożądany wpływ.

pure safe beneficial

Wierzymy w tę filozofię. Żyjemy zgodnie z nią. Wyznajemy to motto już od ponad 36 lat, stale udoskonalając i wciąż od nowa oceniając zasady, według których postępujemy i składniki, których używamy.
Dowiedz się więcej o naszej filozofii dotyczącej składników
Możliwość poprawienia jakości nie tylko swojego życia, ale i życia wielu ludzi dookoła.
Możliwość poprawienia nie tylko swojego życia, ale i życia wielu ludzi dookoła.