Informacja prasowa

2 LUTEGO 2018 ROKU

20170901154534-ArbonneBugLogo_364x3 GroupeRocher_logo-01.jpg

GROUPE ROCHER NA DRODZE DO PRZEJĘCIA ARBONNE INTERNATIONAL

Irvine, Kalifornia/Paryż, Francja – (2 lutego 2018 r.) Firma Groupe Rocher z przyjemnością ogłasza, że chcąc rozszerzyć swoje portfolio silnych marek i osiągnąć cele związane z rozwojem, szczególnie poza rynki europejskie, podjęła decyzję o przejęciu Arbonne International, lidera w branży sprzedaży bezpośredniej. Marka Arbonne oferuje szeroki wybór wegańskich produktów do pielęgnacji cery, codziennej pielęgnacji ciała, makijażu i odżywiania, które zawierają składniki pochodzenia roślinnego.

Firma Arbonne International, której spółką holdingową jest Natural Products Group (NPG), ma swoją siedzibę w Irvine w Kalifornii. NPG jest także właścicielem marki produktów do codziennej pielęgnacji Nature’s Gate, która również zostanie przejęta podczas zakupu Arbonne. Firma Arbonne, która ma zakład produkcyjny i cztery połączone zakłady dystrybucji, jest biznesem o zasięgu globalnym i przynosi zysk przekraczający 550 milionów dolarów (450 milionów euro).

Założona w 1975 roku w Szwajcarii i przeniesiona do Stanów Zjednoczonych w 1980 roku marka Arbonne zrodziła się z wizji jej założyciela Pettera Mørcka, który chciał opracowywać produkty do pielęgnacji skóry, makijażu i odżywiania, wykorzystując składniki pochodzenia roślinnego. Jego wizją było oferowanie produktów, które będą lepsze dla konsumenta i planety, a także oferowanie możliwości biznesowych, dzięki którym ludzie mogliby dołączyć do branży sprzedaży bezpośredniej i stać się niezależni finansowo.

Dzisiaj do sukcesu marki Arbonne przyczynia się w przybliżeniu 800 pracowników i ponad 250.000 aktywnych Niezależnych Konsultantów, a jej wegańskie, bezglutenowe, zawierające składniki roślinne i opracowywane bez składników GMO produkty są sprzedawane w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, Polsce i na Tajwanie.

DLACZEGO GROUPE ROCHER PODJĘŁA DECYZJĘ O NABYCIU ARBONNE INTERNATIONAL?

Groupe Rocher i Arbonne mają ze sobą dużo wspólnego. Wizję silnych marek, które wyznają te same wartości, oferują najwyższą jakość, spełniają nowatorskie standardy, mają szeroki wybór doskonałych produktów i są zaangażowane w zrównoważony rozwój. Firma Arbonne skorzysta z zasobów i wiedzy, jaką posiada Groupe Rocher, dzięki sile jej sieci konsumentów, dostawców i partnerów.

Bris Rocher, Prezes Groupe Rocher, powiedział: „Ten zakup będzie dużą zaletą, która pomoże nam wzmocnić naszą pozycję w branży sprzedaży bezpośredniej przechodzącej zmiany na przestrzeni ostatnich kilku lat. Naszym dziedzictwem również jest oferowanie możliwości dla pracowników, które zapoczątkował mój dziadek i nasz założyciel Yves Rocher. Gdy założył ten biznes, od początku był zaangażowany w stworzenie możliwości zatrudnienia. To oraz nasza wiedza i nasze doświadczenie w branży sprzedaży bezpośredniej z pewnością zapewnią naszej firmie rozwój i długowieczność.”

Kay Zanotti, Prezes Arbonne, powiedziała: „Z Groupe Rocher łączy nas miłość do czystych, zawierających składniki roślinne produktów i zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Mamy również wizję długoterminowego biznesu, która wyrasta z wartości rodzinnych. Szczególnie cieszy nas szacunek, z jakim Groupe Rocher podchodzi do korzyści płynących z modelu sprzedaży bezpośredniej, jak elastyczne możliwości zdobycia dochodu i pozytywna społeczność, w której ludzie mogą rozwijać się zawodowo.”

Dzięki niedawnym inwestycjom w cyfryzację sieci sprzedaży bezpośredniej Arbonne może pomóc Groupe Rocher udoskonalić jej model sprzedaży bezpośredniej. Arbonne pracuje na najnowocześniejszej platformie IT, która usprawni przejście z tradycyjnej sprzedaży bezpośredniej na sprzedaż za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Proces nabycia marki Arbonne (wartość zakupu nie została ujawniona) wzbogaci portfolio Groupe Rocher i zapewni tej rodzinnej, bretońskiej firmie pozycję operatora, który rozwija się w skali większej niż kiedykolwiek wcześniej. W rezultacie swoich decyzji związanych z kanałami dystrybucji i swoich zobowiązań jako zintegrowana firma Groupe Rocher udało się z czasem zmienić pozycję zajmowaną przez jej biznes.

Krótko o Groupe Rocher

Groupe Rocher to przynosząca zyski, niezależna i rodzinna firma (członkowie rodziny założyciela są właścicielami ponad 99% biznesu), która wyznaje filozofię „kreatywnej przedsiębiorczości” i która zachowała oryginalną pozycję (producent, żniwiarz, wytwórca i dystrybutor). W 2017 roku Groupe Rocher osiągnęła sprzedaż (pochodzącą z przychodów dziewięciu marek działających w branży kobiecej urody i dobrego samopoczucia: Yves Rocher, Petit Bateau, Stanhome, Dr. Pierre Ricaud, Daniel Jouvance, Kiotis, ID Parfums, Flormar oraz Sabon) przekraczającą 2 miliardy euro.

Firma zatrudnia ponad 17.000 pracowników, którzy pracują nad przyszłością zrzeszonych marek, a dodatkowo stworzyła 350.000 pośrednich stanowisk pracy. Ten biznes jest zintegrowaną grupą, którą charakteryzuje różnorodności i synergia jej metod dystrybucyjnych: zdalna sprzedaż (korespondencyjnie, telefonicznie, przez Internet), sprzedaż w sklepach (łącznie ponad 6.000 punktów sprzedaży na całym świecie) oraz sprzedaż bezpośrednia.

Dla przedstawicieli prasy i mediów

communications@arbonne.com
Możliwość poprawienia jakości nie tylko swojego życia, ale i życia wielu ludzi dookoła.
Możliwość poprawienia nie tylko swojego życia, ale i życia wielu ludzi dookoła.