Pure-Hero_POL

Zasady dotyczące składników

Arbonne to zdrowy styl życia od wewnątrz i na zewnątrz. Od samego początku firma Arbonne opracowuje czyste produkty zawierające składniki pochodzenia roślinnego, których formuły są testowane naukowo. Łączymy osiągnięcia nauki i dary natury, aby tworzyć formuły, które przynoszą widoczne rezultaty.

Certyfikat Arbonne Clean (ang. Certified Arbonne Clean™) dotyczy przede wszystkim jakości składników, których używamy. Wykorzystujemy dary natury, wychodząc z założenia, że zdrowy styl życia zaczyna się od wewnątrz – to dotyczy zarówno składu naszych formuł, jak i produktów, które stosujemy na skórze i które spożywamy. Składniki dobieramy z największą ostrożnością, dzięki czemu Ty wiesz, że przeprowadziliśmy niezbędne badania i możesz czuć się bezpiecznie.

Przewagą marki Arbonne jest zobowiązanie, aby oferować holistyczne podejście do zdrowego stylu życia od wewnątrz i na zewnątrz dzięki czystym formułom przynoszącym lepsze rezultaty i umożliwiającym odżywianie wzbogacone składnikami roślinnymi.

Produkty Arbonne powstają zgodnie z filozofią „pure safe beneficial ™”, co rozumiemy w następujący sposób:

 • Pure | Czyste

  Każdy produkt opracowujemy, stosując starannie dobrane składniki pochodzenia roślinnego, które wybieramy ze względu na ich skuteczność, czystość i bezpieczeństwo. Wciąż podnosimy własne standardy, by znaleźć idealną równowagę między czystością a skutecznością.

 • Safe | Bezpieczne

  Nasze produkty przechodzą testy bezpieczeństwa i są przyjazne dla środowiska. Z najwyższą starannością śledzimy najnowsze wyniki badań dotyczących bezpieczeństwa różnych substancji chemicznych, aby mieć pewność, że zachowujemy rozsądek i ostrożność. Stale szukamy lepszych, czystszych składników roślinnych.

 • Beneficial | Korzystne

  Naszym głównym celem jest oferowanie skutecznych produktów, które przynoszą prawdziwe rezultaty. Produkty, których każdy powinien używać i poszukiwać. Ponieważ przecieramy nowe szlaki, musimy edukować, wspierać i inspirować ludzi, aby podejmowali lepsze decyzje sprzyjające urodzie, zdrowiu i dobremu samopoczuciu swojej rodziny i przyjaciół.

Na naszej Liście ZABRONIONYCH SKŁADNIKÓW (ang. NOT ALLOWED List) znajduje się ponad 2000 substancji, których nigdy nie użyjemy w formule żadnego produktu, w tym kosmetyków do pielęgnacji cery, ciała i włosów oraz do odżywiania i makijażu. Ta lista wykracza poza prawne wymagania Unii Europejskiej, które dotyczą prawie 1400 niedozwolonych do stosowania substancji, gdyż dodaliśmy do niej kilkaset innych składników.

Zdrowy styl życia od wewnątrz i na zewnątrz dotyczy tego, czego używamy w naszych formułach – i tego, czego nie używamy. To idealnie odzwierciedla działania podejmowane przez Arbonne: dokładną kontrolę, badania i wzmożone zasady bezpieczeństwa, dzięki którym możemy podejmować lepsze decyzje w zakresie składników i oferować skuteczne produkty zgodnie z naszą filozofią „pure safe beneficial”. To wszystko składa się na gwarancję jakości Arbonne, czyli Certyfikat Arbonne Clean (ang. Certified Arbonne Clean). Wychodzimy poza wymagane standardy, ponieważ we własną pracę wkładamy serce.

Zobowiązujemy się, aby zawsze:

 • Być uczciwą i autentyczną firmą.
 • Weryfikować istniejący stan rzeczy poprzez badania i odkrycia.
 • Analizować każdy składnik w każdym produkcie każdego dnia.

Certyfikat Arbonne Clean (ang. Certified Arbonne Clean™)

Nasze zasady dotyczące składników są myślą przewodnią naszej misji polegającej na oferowaniu bezpiecznych składników przynoszących widoczne rezultaty, którymi zechcesz podzielić się ze swoimi bliskimi i z całym światem.

Przewaga marki Arbonne jest zakorzeniona w naszej historii i uzasadniona naszymi standardami odnoszącymi się do wegańskich, bezglutenowych i niemodyfikowanych genetycznie formuł. Wszystkie produkty są poddawane rygorystycznym procesom certyfikacji przeprowadzanym przez niezależne organizacje.

Produkty Arbonne mają certyfikat Towarzystwa Wegańskiego

Towarzystwo Wegańskie (ang. Vegan Society; vegansociety.com) to zarejestrowana organizacja charytatywna i najstarsze stowarzyszenie wegańskie na świecie, które zostało założone w 1944 roku w Wielkiej Brytanii. Jego działalność polega na upowszechnieniu weganizmu jako łatwego do wykonania i szeroko stosowanego podejścia w celu zmniejszenia cierpienia zwierząt i ludzi. Weganizm definiuje się jako styl życia, który wyklucza, o ile jest to możliwe i praktyczne, wszystkie formy nadużycia i okrucieństwa wobec zwierząt w celu wyprodukowania żywności lub ubrań albo w jakimkolwiek innym celu. Produkty Arbonne są wytwarzane przy użyciu wegańskich składników i zgłoszone do uzyskania tego certyfikatu.

Produkty Arbonne mają certyfikat Organizacji Certyfikacji Produktów Bezglutenowych

Organizacja Certyfikacji Produktów Bezglutenowych (ang. Gluten Free Certification Organization; gfco.org) wymaga spełnienia wszystkich warunków odnoszących się do formuł bezglutenowych i przeprowadza inspekcję w zakładach produkcyjnych Arbonne oraz we wszystkich zakładach współpracujących z nami producentów. Osoba spożywająca gluten może odczuwać różnorodne skutki: od trudności z trawieniem do poważnych problemów zdrowotnych. Dla ludzi cierpiących na nietolerancję glutenu lub celiakię dieta bezglutenowa jest kluczowa. Obecnie ponad 50 produktów Arbonne zostało poświadczonych logo Organizacji Certyfikacji Produktów Bezglutenowych i stale zgłaszamy kolejne produkty do uzyskania tego certyfikatu.

Produkty Arbonne PhytoSport mają certyfikat Informed-Sport

Certyfikat Informed-Sport (www.informed-sport.com) stanowi zapewnienie dla sportowców, że uwierzytelnione nim produkty są regularnie testowane pod względem zawartości substancji zakazanych w sporcie i produkowane zgodnie z wysokimi standardami jakości. W programie Informed-Sport wykorzystuje się LGC, czyli światowej klasy laboratorium kontrolujące substancje dopingujące, które szczyci się ponad 53-letnim doświadczeniem w dziedzinie badania produktów dla sportowców. Produkty Arbonne PhytoSport™ uzyskały certyfikat Informed-Sport w Wielkiej Brytanii i Polsce.

Produkty Arbonne mają certyfikat Cruelty-Free organizacji PETA

Produkty Arbonne nigdy nie były i nie są testowane na zwierzętach. Zostały uwierzytelnione certyfikatem Cruelty-Free przyznawanym przez PETA (www.peta.org), największą na świecie organizację zajmującą się ochroną praw zwierząt. PETA ma ponad 6,5 miliona członków i zwolenników.

Produkty spożywcze Arbonne mają certyfikat produktów koszernych

Arbonne Nutrition products are certified by OU Kosher (www.oukosher.org). Produkty spożywcze Arbonne uzyskały certyfikat agencji OU Kosher (www.oukosher.org). Związek Ortodoksyjny (ang. Orthodox Union, OU) jest jedną z najbardziej szanowanych na świecie organizacji koszernych i wyznacza wysokie standardy w zakresie wyboru składników oraz sposobu wytwarzania. Każdy zakład produkcyjny wykorzystywany przez Arbonne jest rutynowo kontrolowany przez OU w celu zachowania wymaganych przez tę organizację standardów. Firma Arbonne uzyskała listy uwierzytelniające dla ponad 75% produktów spożywczych i stale zgłasza kolejne produkty do uzyskania tego certyfikatu.

NON Project VERIFIED nongmoproject.org GMO

Produkty spożywcze Arbonne zostały zweryfikowane przez Projekt Non-GMO

Projekt Non-GMO (ang. Non-GMO Project; nongmoproject.org) to organizacja non-profit, której misją jest niezależna weryfikacja produktów w ramach programu non-GMO (co oznacza organizmy niemodyfikowane genetycznie) pod względem spełnienia przez nie standardowych oczekiwań konsumentów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Coraz więcej produktów spożywczych Arbonne jest weryfikowanych przez Projekt Non-GMO.

Produkty spożywcze Arbonne zostały zweryfikowane przez Halal

Z myślą o wyznawcach religii muzułmańskiej uzyskaliśmy certyfikat Halal dla niektórych produktów spożywczych Arbonne. W języku arabskim słowo „halal” oznacza zgodny z prawem lub dozwolony. W kontekście produktów spożywczych jest to standard związany z dietą i wynikający z prawa Koranu (świętego pisma muzułmanów). Przeciwieństwem „halal” jest słowo „haram”, które oznacza niezgodny z prawem lub zakazany. Halal i haram są uniwersalnymi pojęciami, które mają zastosowanie do wszystkich aspektów życia. Te terminy powszechnie stosuje się w odniesieniu do produktów spożywczych, produktów mięsnych, kosmetyków, produktów do pielęgnacji ciała, leków, składników żywnościowych oraz materiałów, które mają kontakt z pożywieniem. Produkty z certyfikatem Halal nie zawierają elementów, których według prawa islamskiego nie wolno spożywać. Uzyskanie tego certyfikatu zaświadcza również, że przetwarzanie, produkcja i wytwarzanie produktów, a także cały sprzęt i wszystkie maszyny, które wykorzystuje się w tym procesie, są czyste zgodnie z wymaganiami prawa islamskiego.

Produkty Arbonne są opracowywane BEZ UŻYCIA…

Firma Arbonne stoi na czele branży czystych produktów od 1980 roku. Nasza wewnętrzna lista zabronionych produktów zmieniała się na przestrzeni lat w zależności od przeprowadzanych przez nas badań nad bezpieczeństwem substancji, do których wykorzystywaliśmy solidne podstawy naukowe. Analizowaliśmy każdy składnik i ustalaliśmy coraz surowsze zasady, zanim takie praktyki stały się częścią oficjalnego procesu zapewniającego bezpieczeństwo. Nasze zaangażowanie w bezpieczne i czyste produkty jest teraz silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Popieramy wszystkie marki, które przyłączyły się do tego ruchu i naszej misji.

Lista Arbonne wykracza poza prawne wymagania Unii Europejskiej, które dotyczą prawie 1400 niedozwolonych do stosowania substancji, gdyż dodaliśmy do niej kilkaset innych składników zabronionych przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA). Dochowując wierności własnym zasadom dotyczącym składników, na naszej liście umieściliśmy ponad 2000 substancji, których NIE STOSUJEMY w produktach Arbonne. Nasza Lista ZABRONIONYCH SKŁADNIKÓW została opracowana na podstawie czterech kategorii:

 • Zgodność z Misją

  Składniki, które nie spełniają naszych standardów czystości w zakresie bezglutenowych, wegańskich i niemodyfikowanych genetycznie substancji oraz pod względem niestosowania sztucznych barwników, aromatów i słodzików, to ZABRONIONE SKŁADNIKI. Produkty Arbonne nigdy nie będą testowane na zwierzętach.

 • Bezpieczeństwo

  Składniki, które mogą wywoływać podrażnienie lub są trujące, mają wysoką zawartość alergenów, zakłócają produkcję hormonów lub mogą być rakotwórcze i nie zostały zabronione przez Unię Europejską, a także substancje, które mają złą opinię wśród konsumentów, to ZABRONIONE SKŁADNIKI.

 • Prawo

  Składniki, które w przyszłości mogą stać się substancjami niedozwolonymi do stosowania w poszczególnych krajach Arbonne, to ZABRONIONE SKŁADNIKI.

 • Środowisko

  Składniki, które są szkodliwe dla środowiska i mają negatywny wpływ na społeczności, to ZABRONIONE SKŁADNIKI.

ZABRONIONE SKŁADNIKI

W Arbonne stworzyliśmy listę ZABRONIONYCH SKŁADNIKÓW na podstawie czterech kategorii. Oto kilka substancji, na które należy uważać, wybierając produkt. Pełna lista znajduje się w zakładce „Lista ZABRONIONYCH SKŁADNIKÓW”.

 1. Składniki pochodzenia zwierzęcego lub uboczne produkty zwierzęce
  Nasze produkty posiadają wegański certyfikat. Nie opracowujemy naszych formuł przy użyciu składników pochodzenia zwierzęcego ani ubocznych produktów zwierzęcych, co obejmuje między innymi nabiał, miód, wosk pszczeli oraz jedwab. Nasze produkty spożywcze mają status „dairy-free”, czyli „bez nabiału”.
 2. Środki konserwujące uwalniające formaldehyd
  Formaldehyd to znany czynnik rakotwórczy, który może przyczynić się do występowania astmy lub toksyczności rozwojowej, dlatego w naszych formułach nie stosujemy środków konserwujących uwalniających formaldehyd. Ta zasada obejmuje między innymi następujące składniki: quaternium-15, DMDM hydantoina, imidazolidinylo mocznik oraz metylizotiazolinon.
 3. Sztuczne substancje zapachowe i sztuczne barwniki
  Wiele sztucznych substancji zapachowych i sztucznych barwników pochodzi z ropy naftowej, dlatego mogą zawierać składniki wywołujące zakłócenia funkcjonowania układu hormonalnego, alergeny oraz toksyny środowiskowe.
 4. Parabeny
  Niektóre parabeny mogą wywoływać zakłócenia funkcjonowania układu hormonalnego, co może przyczynić się do występowania określonych rodzajów raka. W naszych produktach nie stosujemy żadnych parabenów, w tym następujących składników: etyloparaben, butyloparaben, izobutyloparaben, izopropyloparaben, metyloparaben oraz propyloparaben.
 5. Ftalany
  Ftalany, czyli ftalan dibutylu (DBP), ftalan dimetylu (DMP) oraz ftalan dietylu (DEP), to składniki uplastyczniające powszechnie stosowane w perfumach jako rozpuszczalniki i utrwalacze. Ftalany mogą wywoływać zakłócenia funkcjonowania układu hormonalnego, co może powodować wady wrodzone.
 6. Siarczan sodu (SLES) oraz laurylosiarczan sodu (SLS)
  Siarczan sodu (SLES) oraz laurylosiarczan sodu (SLS) to silnie drażniące środki powierzchniowo czynne, które mogą wywoływać podrażnienie skóry lub reakcje alergiczne. Co więcej, substancje SLES często mogą być zanieczyszczone substancją zwaną 1,4-dioksan, która jest ubocznym produktem procesu wytwarzania i może przyczynić się do występowania raka.
 7. Etanoloaminy (MEA/DEA/TEA)
  Są to substancje często stosowane w kosmetykach jako emulgatory i składniki spieniające oraz regulujące poziom pH. Mogą powodować toksyczność narządów, raka oraz biokumulację.
 8. Butylohydroksytoluen (BHT)/Butylohydroksyanizol (BHA)
  Są to przeciwutleniacze pochodzące z ropy naftowej, które stosuje się w celu wydłużenia trwałości produktu. BHA oraz BHT mogą wywołać alergiczne reakcje skóry, raka oraz zakłócenia funkcjonowania układu hormonalnego.
 9. Metylizotiazolinon (MIT) oraz metylochloroizotiazolinon (MCT)
  Składniki łącznie zwane Kathon CG to chemiczne środki konserwujące powszechnie stosowane w kosmetykach. Mogą wywoływać podrażnienie i wrażliwość skóry, a także powodować kontaktowe alergie skóry. Możliwe, że przyczyniają się do toksyczności płuc i prawdopodobnie neurotoksyczności.
 10. Triklosan
  Triklosan jest substancją przeciwbakteryjną, która powoduje podrażnienie skóry i może wywoływać zakłócenia funkcjonowania układu hormonalnego. Jest również składnikiem biokumulatywnym i potencjalnie toksycznym dla organizmów wodnych.
 11. Sztuczne aromaty i sztuczne słodziki
  W formułach naszych produktów nie stosujemy sztucznych aromatów ani sztucznych barwników, wybierając składniki pochodzenia naturalnego.
 12. Gluten
  Pszenica, żyto oraz jęczmień zawierają białko glutenu, które może powodować poważne problemy zdrowotne u osób cierpiących na nietolerancję, wrażliwość lub alergię w odniesieniu do tego składnika. Płatki owsiane mogą zawierać gluten, jeśli zostały zanieczyszczone innymi zbożami zawierającymi gluten, dlatego wszystkie płatki owsiane zastosowane w produktach Arbonne zostały poświadczone jako składniki bezglutenowe.
 13. Orzeszki ziemne i orzechy
  Składniki pochodzące z orzeszków ziemnych lub orzechów mogą wywoływać potencjalne reakcje alergiczne u wielu osób, dlatego unikamy stosowania takich substancji w naszych produktach spożywczych. Niektóre produkty Arbonne do pielęgnacji skóry są opracowywane przy użyciu wyciągów z kokosa lub orzechów shea.
 14. Soja
  Soja oraz składniki pochodzące z soi mogą zawierać białko potencjalnie powodujące reakcje alergiczne u wielu ludzi.
 15. Syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy
  Ten składnik często dodaje się do napojów gazowanych i niegazowanych. Obecnie prowadzone są badania nad rolą tego syropu w procesie występowania otyłości i innych problemów zdrowotnych. Dopóki nie zostanie przedstawiony jednoznaczny dowód, że ten składnik jest bezpieczny, będziemy unikać go podczas opracowywania formuł produktów spożywczych Arbonne.
 16. Olej rzepakowy
  Jest to składnik pochodzący z rzepaku. Nie ma jednoznacznego dowodu na występowanie zagrożenia dla zdrowia w odniesieniu do tej substancji, jednakże wiele wskazuje na to, że źródłem oleju rzepakowego są organizmy modyfikowane genetycznie.
 17. Tłuszcze typu trans
  Tłuszcze typu trans zostały dokładnie zbadane pod względem wywoływania szkodliwych skutków w zakresie poziomu cholesterolu, a dokładnie podnoszą poziom złego cholesterolu (LDL), obniżając poziom dobrego cholesterolu (HDL). Przyczyniają się również do zwiększenia ryzyka występowania cukrzycy, chorób serca i zawału.

Lista ZABRONIONYCH SKŁADNIKÓW (ang. NOT ALLOWED List) zmieniała się na przestrzeni lat w zależności od wiedzy zgromadzonej przez specjalistów z naszej branży i społeczność naukową. W Arbonne z ostrożnością pozyskujemy składniki, by spełniać wysokie standardy bezpieczeństwa i jakości. Jednakże śladowe ilości substancji chemicznych mogą niezamierzenie dostać się do produktu z winy skomplikowanego systemu łańcucha dostaw i procesu wytwarzania.

Jako firma o zasięgu globalnym Arbonne w pełni przestrzega przepisów obowiązujących na każdym rynku, na którym sprzedawane są jej produkty. Jednostki nadzorujące każdego kraju Arbonne określają treść oświadczeń, jakich można używać w poszczególnych krajach, dlatego twierdzenia mogą się od siebie różnić. Jednakże nasze surowe standardy pozostają niezmienne. Jeśli chcesz poznać szczegóły na temat przepisów obowiązujących na różnych rynkach, kliknij tutaj.

Wytwarzanie Produktów Arbonne

Lab_1
Lab_2
Lab_6

Produkty Arbonne są opracowywane przez zróżnicowany zespół utalentowanych specjalistów, chemików, wykwalifikowanych naukowców i innych ekspertów zajmujących się formułami produktów do pielęgnacji cery, ciała i włosów oraz do makijażu i odżywiania. Zadaniem Zespołu ds. Jakości Arbonne jest zapewnienie, że nasze produkty są zgodne z przepisami obowiązującymi w branży oraz spełniają rygorystyczne standardy jakości i bezpieczeństwa wyznaczone przez firmę Arbonne. Ponieważ nigdy nie zapominamy, że nasze działania mają wpływ na środowisko, dochowujemy wierności naszemu zobowiązaniu Green Commitment, co oznacza, że jesteśmy zaangażowani w projekty na rzecz zneutralizowania emisji dwutlenku węgla, ograniczenia produkcji odpadów i zrównoważonego rozwoju.

Przestrzegamy wymagań następujących organizacji i rozporządzeń: amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) | kanadyjskie Ministerstwo Zdrowia: Health Canada | australijskie jednostki rządowe i regulacyjne: Department of Health, NICNAS & Therapeutic Goods Administration (TGA) | nowozelandzkie regulacje: Cosmetic Products Group Standard | brytyjska jednostka rządowa: Food Standards Agency | Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) | australijskie rozporządzenie: National Industrial Chemicals Notification and Assessment Scheme | Międzynarodowe Stowarzyszenie Substancji Zapachowych (IFRA) | Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącego produktów kosmetycznych | Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH) | amerykańskie stowarzyszenie Cosmetic Ingredient Review (CIR) | tajwańska Agencja Żywności i Leków (FDA) | tajwańskie Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej: Ministry of Health & Welfare.

Poproś swojego Konsultanta o więcej informacji na temat naszych wyjątkowych produktów.

2016_IngredientSpread

pure safe beneficial

Lista składników, których nie stosujemy podczas opracowywania naszych produktów, zmieniała się na przestrzeni lat w zależności od wiedzy zgromadzonej przez specjalistów z naszej branży, badań popartych dowodami i możliwości dokonania mądrzejszych wyborów. Zobacz naszą listę składników!

Lista składników
Arbonne jest dumnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej (PSSB) i przestrzega wszelkich zasad Kodeksu Etycznego PSSB. Więcej informacji można znaleźć na stronie pssb.pl.

Polubowne rozwiązywanie sporów dotyczących zakupów internetowych jest możliwe za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR dostępnej pod adresem: https://ec.europa.eu/consumers/odr/
WARUNKI | POLITYKA PRYWATNOŚCI | NASZ ŁAŃCUCH DOSTAW | bezpieczeństwo |

© 2020 ARBONNE INTERNATIONAL, LLC